05, Mar, 2021

Rozwiewamy mity i potwierdzamy fakty o pompach ciepła

Pompa ciepła to jedno z urządzeń, które każdy z nas wykorzystuje na co dzień. Chcąc zamontować w domu czy budynku, którego jesteśmy właścicielami, odpowiedni model, szukamy informacji na temat najlepszego rozwiązania. I tutaj pojawia się problem, ponieważ informacji jest tyle, że można się w tym wszystkim pogubić. Dziś, wychodząc przeciw Waszym oczekiwaniom, przedstawimy odpowiemy na pytanie jaka pompa ciepła będzie najlepsza oraz obalimy mity, które krążą wokół tego tematu.

Pompa ciepła i jej wysoka cena – MIT

Często słyszy się, że dobra pompa ciepła jest droga. Oczywiście jest to mit. Porównując koszt budowy innych rozwiązan grzewczych z tym, które w swoich zasobach posiada gruntową pompę ciepła, należy stwierdzić, że są one podobne. Posiadając dom ok. 200m2, należy liczyć się z kosztem budowy na poziomie ok. 63 – 65 tysięcy zł. Ten sam dom pochłonie ok. 54 – 55 tys zł podczas budowy instalacji gazowej i aż ok. 75 tysięcy złotych, jeśli zdecydujemy się na kotłownię olejową. Jak widać instalacja z pompa ciepła nie należy do najdroższych, a może zwrócić się w całości już w ciągu 7 lat od budowy.

Pompa ciepła = czyste powietrze – FAKT

Warto podkreślić, że w związku z tym, że pompa ciepła = czyste powietrze, rząd jest w stanie dofinansować budowę mechanizmu z jej udziałem w ramach odnawialnych źródeł energii. Unia Europejska wdrożyła bowiem kilka specjalnych programów, które mają za zadanie wspomagać osoby, które chcą skorzystać z OZE, jako głównego źródła ciepła czy energii elektrycznej. Warto podkreślić, że dotacje obejmują zarówno kupno, jak i montaż tego typu rozwiązania.

Każda pompa ciepła wymaga specjalistycznych odwiertów – MIT

Zastanawiając się jaka pompa ciepła będzie odpowiednia, uderza w nas informacja, że każda potrzebuje specjalistycznych odwiertów. Badając rynek, okazuje się jednak, że jest to wierutna bzdura. Nie każda pompa ciepła wymaga tego rodzaju działań. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj urządzenia zostanie wybrany do instalacji. Można bowiem wybierać spośród pomp powietrznych, gruntowych i wodnych. Odwierty wykonuje się tylko w przypadku tych, które będą znajdowały się w gruncie.

 

dowiedz się więcej na https://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/pompy-ciepla/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>