26, cze, 2022

Jak obliczyć moc kotła?

Dobór kotła CO to niezwykle ważna sprawa. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze podczas projektowania domu lub budynku, w którym to urządzenie ma być zamontowane. Nie da się bowiem ukryć, że moc kotła może mieć znaczny wpływ na zużycie paliwa, którym jest zasilane.

Czy moc kotła można obliczyć samodzielnie?

Zapewne wielu z Was zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź brzmi – tak. Można użyć specjalnych wzorów, które pozwolą oszacować moc kotła, jaką powinno mieć urządzenie, które chcecie zamontować w budynku. Warto jednak zastanowić się nad wynajęciem profesjonalisty, który weźmie pod uwagę wszelkie wytyczne, jak choćby temperatura czy ubytki w cieple i dokładnie wyliczy ten parametr.

Dobór kotła gazowego – moc a zużycie gazu

Nie ulega wątpliwości, że posiadając kocioł o większej mocy, musicie liczyć się z większym zużyciem paliwa. Warto wybrać kocioł automatyczny, który dostosowuje moc do pracy palnika i określonego zapotrzebowania na ciepło w pomieszczeniach.
Jak widać powyżej dobór kotła CO jest niezwykle istotny. Pozwala nie tylko zminimalizować straty ciepła, ale także zaoszczędzić na ogrzewaniu spore pieniądze.

Na dobór kotła gazowego wpływ ma temperatura

Nie da się ukryć, że na dobór kotła gazowego z pewnością mają wpływ strefy klimatyczne. Właśnie je pod uwagę biorą profesjonaliści, którzy zajmują się obliczaniem mocy urządzenia. Nie podlega dyskusji, że kocioł musi dostarczać odpowiedniej ilości ciepła przy najniższych temperaturach, jakie mogą pojawić się w naszym klimacie.

Niesprzyjający kotłom klimat

Obecnie w Polsce najniższe temperatury oscylują w granicy zera stopni, co sprawia, że dostępne na rynku kotły nie wykorzystują maksymalnej mocy. Oznacza to, że kocioł zamiast pracować miarowo często wykorzystuje większą moc, co oznacza, że częściej się włącza i wyłącza. Fakt ten sprawia, że pieniądze w naszym portfelu topnieją, a użycie pieca staje się nieekonomiczne. Warto zatem wybrać kocioł o mniejszej mocy, który w obecnych warunkach atmosferycznych będzie się sprawdzał przez cały rok. Dowiedz się więcej na https://www.broetje.pl/wybor-urzadzenia-grzewczego-obliczyc-moc-kotla/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>