22, wrz, 2023

Kotły gazowe sposobem na ekologiczne ogrzewanie

Słysząc “ekologiczne ogrzewanie” praktycznie każdy z nas jest w stanie wymienić odnawialne źródła energii, w tym solary czy pompy ciepła. Problem polega na tym, że nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek i chcąc faktycznie zaoszczędzić i być fair w stosunku do ekologii szuka innych, tańszych rozwiązań. Jednym z nich mogą być kotły gazowe. Czy faktycznie można uznać to rozwiązanie za ekologiczne? Jaki kocioł gazowy wybrać? O tym wszystkim przeczytacie poniżej. Zapraszamy do lektury!

Jaki kocioł gazowy wybrać? Może kondensacyjny?

Kotły CO gazowe kondensacyjne z powodzeniem można wykorzystać w mieszkaniach lyb domach jednorodzinnych, gdzie możliwe jest zastosowanie rozwiązań solarnych lub innych z odnawialnych źródeł energii. Jak kotły gazowe mają się do ekologii? Wystarczy spojrzeć na pracę kotła kondensacyjnego. Aby ogrzać dom podgrzewa wodę w wymienniku. W następnym roku ta wędruje po całej instalacji, aby po ogrzaniu pomieszczeń wrócić z powrotem do kotła i zostać ponownie ogrzaną. Taki system wytwarza spaliny do temperatury 120 stopni, które oddawane są do atmosfery.

Kotły CO gazowe – o co chodzi z tą kondensacją?

Ci, którzy choć raz zastanowili się nad tym czym różnią się tradycyjne stojące kotły gazowe od tych kondensacyjnych zapewne wiedzą, że te drugie podgrzewają wodę na dwa etapy. Pierwszy wymieniliśmy powyżej, zaś drugi polega na tym, że kocioł do podgrzewania wody wykorzystuje spaliny, a tak naprawdę ciepło. jakie się w nich znajduje. Dzięki takiemu działaniu maksymalnie wykorzystuje wartość energetyczną oszczędzając przy tym samym środowisko naturalne.

Stojące kotły gazowe kondensacyjne – zapewnij im odpowiednie warunki pracy

Nie da się ukryć, że każde urządzenie, aby miało wysoką wydajność, musi pracować w określonych warunkach. Również kotły gazowe CO zaliczają się do tego typu narzędzi. Aby działały sprawnie, temperatura wody po podgrzaniu nie może przekraczać 50oC, a ta wracając do obiegu musi być jak najzimniejsza. Co to oznacza w praktyce? Że kotły gazowe CO kondensacyjne najlepiej sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowym. Sprawdź więcej na http://www.broetje.pl/tag-produktu/kotly-stojace/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>